Wysiłek umysłowy pod naturalną kontrolą

2016-02-10

Szacuje się, że ludzka pamięć ma pojemność 3,5 biliarda bajtów, czyli w przybliżeniu 3,5 tysiąca terabajtów (to ok. 7 tysięcy nowoczesnych dysków twardych o pojemności 500 GB każdy).1 Jak wspomagasz swój ?twardy dysk??

Tempo życia we współczesnym świecie i stres

W dzisiejszych czasach tempo w jakim żyjemy sprawia, że zaburzona zostaje równowaga między czasem, jaki poświęcamy pracy, a jaki odpoczynkowi. Zmienił się także rodzaj wysiłku. Dominuje wysiłek umysłowy, oparty na funkcji zapamiętywania. Natłok informacji, które docierają do ludzi w mało sprzyjających warunkach sprawia, że układ nerwowy zostaje mocno przeciążony. Spada zdolność zapamiętywania oraz zdolność koncentracji, które są podstawą procesu uczenia się, pojawia się stres.

Jak zapobiegać spadkowi koncentracji i wspomagać pracę umysłu?

Kiedy zauważymy, że: czujemy się osłabieni bez wysiłku, nasz sen jest niespokojny lub nie daje nam odpoczynku, kiedy czujemy się rozdrażnieni albo wręcz odwrotnie: niewrażliwi na otaczające nas bodźce, trzeba szybko zareagować. Są to symptomy przewlekłego zmęczenia. Przede wszystkim powinno się odpocząć. Ćwiczenia oddechowe, czy spacer pozwalają na chwilę wyciszenia. Opanujmy stres, aby odblokować zdolność zapamiętywania oraz stańmy na nowo do walki.

Czy można przygotować się na wysiłek umysłowy?

Wysiłek umysłowy bywa równie męczący, jak wysiłek fizyczny. Chcąc się do niego przygotować, trzeba zadbać o kondycję całego organizmu. Regularna aktywność ruchowa pozwala dotlenić organizm i poprawić jego wydolność. Odpowiednie odżywienie komórek układu nerwowego zwiększa jego wytrzymałość. Pomocna będzie lecytyna.

Lecytyna jako składnik błon komórkowych

Lecytyna jest naturalną substancją fosfolipidową. Obecna w każdej komórce, także w błonach komórkowych neuronów - komórek układu nerwowego, jest źródłem: choliny, inozytolu i kwasu linolowego (omega-6). Cholina jest potrzebna do wytwarzania osłonek mielinowych, które chronią komórki nerwowe i zapewniają im prawidłowe przewodzenie. Jest także prekursorem neuroprzekaźnika acetylocholiny, która z kolei pobudza organizm do wydzielania: noradrenaliny, adrenaliny i dopaminy. Substancje te pobudzają układ nerwowy, poprawiają refleks oraz łagodzą stany depresyjne. Inozytol poprawia przewodzenie sygnałów nerwowych, podnosi sprawność pamięci i jasność myślenia. Stabilizuje nastrój. Kwas linolowy jest nienasyconym kwasem tłuszczowym z grupy omega-6. Wpływa korzystnie na układ nerwowy, szczególnie u chorych na cukrzycę.

Lecytyna 1200 Forte Naturkaps to idealne rozwiązanie dla: osób uczących się, ponieważ ułatwia procesy zapamiętywania; narażonych na stres, ponieważ działa tonizująco na układ nerwowy. U ludzi przemęczonych i z osłabioną koncentracją ? zwiększa zdolność zapamiętywania. Obciążonym wysiłkiem umysłowym, poprawia pamięć długotrwałą. Ze względu na właściwości hamowania degradacji układu nerwowego oraz działanie przeciwdepresyjne, polecana jest także osobom starszym.

Lecytyna ma pochodzenie naturalne, najczęściej jest uzyskiwana z nasion soi. Oprócz działania na układ nerwowy, wpływa także na gospodarkę lipidową, na układ krążenia oraz działa ochronnie na wątrobę, przez hamowanie odkładania się tłuszczu. Zwiększa ponadto wchłanianie i biodostępność witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E i K.

Koncentracja i aktywacja

Mózg człowieka składa się ze 100 miliardów neuronów, a każdy neuron jest w stanie stworzyć nawet do 10 tysięcy połączeń z innymi komórkami nerwowymi. Proces tworzenia się nowych neuronów zachodzi przez całe życie.2 Dlatego warto w naturalny sposób wspierać pamięć Lecytyną Naturkaps.

1. Wikibooks Mentalizm/ Możliwości ludzkiego mózgu i umysłu 02.2015
2. Fizjoinformator.pl 35 ciekawostek na temat naszego procesora 09.2015

pixel