Detocell Aqua – „antidotum” na nadmiar płynów w organizmie

2016-03-29

Nasze ciało w ponad połowie składa się z wody. Jest ona obecna w każdej żywej komórce i zachodzą w niej wszystkie najważniejsze dla życia procesy. Bywa jednak i tak, że wody w organizmie jest zbyt dużo, co manifestuje się między innymi obrzękami i złym samopoczuciem.

Kobiecy problem

Nadmiar wody w organizmie jest jedną ze składowych zespołu napięcia przedmiesiączkowego, który będąc połączeniem objawów fizycznych, psychicznych, a także sposobu zachowania się kobiet w drugiej połowie cyklu, wpływa na ich funkcjonowanie i postrzeganie w codziennym życiu. Problem PMS dotyczy 2-6 % kobiet w wieku reprodukcyjnym, przy czym najbardziej odczuwalny i zauważalny jest w wieku między 25 a 35 rokiem życia.1

Zatrzymanie wody w organizmie dotyczy przede wszystkim kobiet, ponieważ są one zdecydowanie bardziej podatne na działanie hormonów płciowych. W drugiej połowie cyklu, kilka dni przed miesiączką, estradiol i progesteron powodują między innymi zatrzymanie płynów w organizmie kobiety, co może skutkować wrażeniem obrzmienia piersi, bólami głowy, czy rozdrażnieniem i zaburzeniami widzenia.

Nie tylko PMS może powodować zatrzymanie wody w organizmie. Przyczyną może być też dieta obfitująca w nadmiar sodu, której podstawą jest wysoko przetworzona żywność lub spożywanie posiłków typu fast-food. Dieta uboga w warzywa i owoce, będące źródłem potasu równoważącego ilość sodu w organizmie oraz zbyt mała podaż płynów mogą również skutkować zatrzymaniem wody w organizmie. Przebywanie w jednej pozycji np. siedzącej, podczas długiej podróży lub intensywnej pracy przy komputerze, będzie w efekcie prowadziło do obrzęków z powodu zatrzymania wody w organizmie. Wszystkie wyżej wymienione przypadki dotyczą sytuacji o charakterze incydentalnym lub okresowym. Utrzymujące się dłużej obrzęki, czy opuchnięcia mogą świadczyć o zaburzeniach pracy serca, nerek, czy tarczycy i wymagają konsultacji z lekarzem.

Konsekwencje i następstwa zatrzymania wody w organizmie

Kobiety często opisują problem przybierania na wadze, mimo stosowania restrykcyjnej diety. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w drugiej fazie cyklu miesięcznego. To nic innego, jak zatrzymanie wody w organizmie. Problem ten, może towarzyszyć kobietom co miesiąc, od momentu pokwitania aż do menopauzy. Opuchnięte kostki czy zesztywniałe, nabrzmiałe nogi, to główne objawy zatrzymania wody w organizmie. W skrajnych przypadkach, nadmiar gromadzącej się wody może powodować także zmiany widoczne na twarzy, np. w postaci podpuchniętych oczu, ingerując w niekorzystny sposób w wygląd kobiety. Każdy z wymienionych objawów może wpływać na pogorszenie komfortu psychicznego w codziennym życiu, dlatego tak istotnym wydaje się, poznanie sposobów radzenia sobie z problemem.

Naturalne sposoby usuwania wody z organizmu

Istnieje wiele naturalnych sposobów pozwalających usunąć nadmiar wody z organizmu. Picie wody z cytryną, szczególnie rano pozwala w prosty sposób uzupełnić bilans płynów, czyli odpowiednio nawodnić organizm, dzięki czemu nie będzie on zmuszony do magazynowania wody na zapas. Podobny efekt osiągniemy przyjmując od 1,5 do 2 litrów płynów w ciągu całego dnia. Bogate w mikro i makroelementy oraz witaminy warzywa i owoce, pozwolą nie tylko na wyrównanie puli minerałów w organizmie, ale także wzmocnią naczynia krwionośne. Wzmocnione naczynia krwionośne zmniejszają prawdopodobieństwo pojawienia się obrzęków. Kolejnym znanym od bardzo dawna sposobem jest stosowanie naparów ziołowych między innymi z pokrzywy, która działa moczopędnie, dzięki czemu usuwa nadmiar wody z organizmu. Również suplementacja diety składnikami o udowodnionych właściwościach usuwania nadmiaru wody z organizmu, będzie pomocna. Stosując odpowiednio skomponowane suplementy diety, można jednocześnie zadbać o elastyczność skóry, narażonej na rozciąganie w wyniku zatrzymania wody w organizmie. Na rynku jest wiele preparatów o właściwościach pozwalających usunąć nadmiar wody z organizmu, a także oczyścić go z nadmiaru toksyn. Jednym z takich preparatów jest Detocell Aqua.

Detocell Aqua jako ?antidotum? na nadmiar płynów w organizmie

Detocell Aqua jest połączeniem składników pozwalających zadbać o skórę osób ze skłonnością do cellulitu i zatrzymywania wody w organizmie. Olej rybi, będący źródłem kwasów omega-3 oraz olej z ogórecznika bogaty w kwasy omega-6 wpływa pozytywnie na skórę od wewnątrz. Morszczyn wspomaga przemianę materii oraz pozwala kontrolować masę ciała. Wyciąg suchy z wąkrotki azjatyckiej ma korzystny wpływ na poprawę elastyczności włókien tkanki łącznej. Jest to niezwykle istotne ze względu na zachowanie prawidłowej elastyczności skóry, która ulega rozciąganiu w przypadku nagromadzenia się w organizmie nadmiaru wody. Wyciąg suchy z korzenia pokrzywy zwyczajnej usuwa z organizmu nadmiaru płynów, dzięki czemu pomaga zmniejszyć wrażenie opuchnięcia i nadmiaru wody w organizmie.

W efekcie, Detocell Aqua może być traktowany jako ?antidotum? na zatrzymanie wody w organizmie oraz sposób na skuteczną detoksykację. Polecany jest osobom dorosłym, w postaci jednej kapsułki dziennie, przyjmowanej podczas posiłku.

1. W Krawczyk, E. Rudnicka- Drożak ?Zespół napięcia przedmiesiączkowego? Medycyna ogólna i Nauki o Zdrowiu 2011 Tom 17, Nr 3, 145-147

pixel