Aktualności

Cellulit niejedno ma imię

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej wraz ze zmianami obrzękowo-włóknistymi tkanki podskórnej. Czy wiesz, że dotyczy on aż 80 % kobiet i młodych dziewcząt? Pierwsze zmiany przypominające wyglądem skórkę pomarańczy można zauważyć już w okresie dojrzewania. Jako główne przyczyny ich powstawania upatruje się: wahania poziomu estrogenów, brak dostatecznej ilości ruchu, złe nawyki żywieniowe oraz uwarunkowania genetyczne.

2015-07-16
Więcej >>
Skąd się biorą skurcze łydek?

Okres wakacyjny szczególnie sprzyja pojawianiu się dolegliwości, która objawia się nagłym, najczęściej występującym w porze nocnej bólem łydek. U osób zdrowych, nie leczonych przewlekle z powodu chorób serca, zmian zatorowo-zakrzepowych lub nowotworów, pojawienie się nagle silnego bólu poniżej kolan, szczególnie w porze nocnej, w okresie letnim może sugerować, że mamy tu do czynienia z typowym skurczem.

2015-06-15
Więcej >>
Skóra atopowa pod ścisłą kontrolą

Atopia to genetycznie uwarunkowana reakcja polegająca na nieprawidłowej odpowiedzi immunologicznej na małe dawki alergenów. Reakcja u osób z atopią pojawia się nawet na styczność z powszechnie występującymi substancjami, które są nieszkodliwe dla osób zdrowych. Do chorób atopowych zaliczamy między innymi Atopowe Zapalenie Skóry.

2015-06-10
Więcej >>
1234
pixel